Pravidla Grandinzerce

Každý, kdo má zájem inzerovat na portálu Grandinzerce.cz, je povinen dodržovat následující pravidla. Pokud dojde k zaznamenání porušení některého z pravidel, bude na to zadávající upozorněn. Při opakovaném porušování pravidel může dojít k zablokování účtu uživatele. Pravidla, která jsou na Grandinzerci stanovena, jsou velmi důležitá, aby nemohlo dojít ke zneužití vašich osobních údajů, plagiátorství, k podvodným e-mailům (i když toto riziko bohužel zcela eliminovat nelze). Proto vás důrazně žádáme o jejich respektování.

Registrace

Inzerovat mohou jen registrovaní uživatelé. Je to z důvodu ochrany jejich soukromých údajů.

Vkládání obsahu

Inzerovaný obsah by neměl mít rasový podtext, propagovat násilí nebo pornografii. Všechny vložené inzeráty se musí týkat pouze zboží, které je povolené k prodeji. Pokud prodej vyžaduje oprávnění ze strany státu (koncese, živnostenský list) uživatel je povinen si tyto náležitosti zajistit sám, bez výzvy. Inzeráty na jedno zboží či službu nesmí být vkládány duplicitně. Jedna věc vyžaduje pouze jedno zveřejnění. Je zakázáno vytvářet si více uživatelských účtů za účelem prodeje jednoho druhu zboží.

Prodej není reklama

Všechny uvedené inzeráty mají spojit prodávajícího a kupujícího – neslouží ale jako reklama! Jakákoli forma reklamy (včetně vkládání URL adresy) je nepřípustná. Stejně tak nesmí být součástí inzerátu kontaktní údaje – emailová adresa, telefonní číslo, bankovní číslo a jiné identifikační údaje právnických i fyzických osob.

Pravdivost inzerátů

Všichni inzerenti jsou povinni vkládat pravdivé informace o prodávaném zboží či službě. Taktéž přiložené fotografie musí obsahovat skutečný stav výrobku – nikoli takový, jaký byl těsně poté, co jste si jej pořídili vy. Každý inzerát musí být vložen do přesné kategorie (což ostatně zvyšuje pravděpodobnost jeho prodeje).

Text inzerátů

Inzeráty musí být napsány česky a musí z nich být jasně patrné, o jaký prodej se jedná. Neměl by obsahovat výzvy, vykřičníky, zvolací věty či vulgární slova.

Vkládání fotografií

Fotografie by měly vypovídat o skutečném stavu výrobku – měly by být pořízeny z období, kdy bylo užívání věci ukončeno a nedochází k jeho dalšímu opotřebení. Dovoleny nejsou katalogové fotografie, stejně tak fotografie opatřené logem, URL adresou apod. Autorem fotografií je inzerent sám.

V souladu se zákonem

Inzerent sám je zodpovědný za soulad obsahu s inzerátem se zákonem o regulaci reklamy.

 

Novinky

Další novinky
leden 5

Jak správně inzerovat na Grandinzerci

Pokud chcete prodat, budete muset svůj inzerát řádně formulovat. Lidé vyhledávající určité zboží jsou totiž zpravidla líní a nechce se jim prokousávat se dlouhým textem. Správně napsaný inzerát vám může pomoci získat potřebné zájemce. V inzerátech nemusíme být upovídaní, stačí…

prosinec 18

Spuštění Grandinzerce.cz!

A je to tady! Oficiálně spouštíme inzertní portál GrandInzerce.cz. V novém kabátku, s novými funkcemi a možnostmi pro kupující a inzerenty.Komunita na prvním místěNa naší komunitě si zakládáme, proto si můžete být jistí, že si vás budeme hýčkat. Vytvořili jsme pro vás zbrusu…